2 recepty na domácí čistící prostředky s levandulí

cistici_prostredky_s_levanduli

 

Používáte při domácím úklidu ekologické čistící prostředky? Pokud ano a nebo pokud o tom uvažujete, možná se vám bude hodit tip, jak si takové úklidové prostředky vyrobit sami doma! Máme pro vás hned 2 recepty na zcela přírodní úklidové prostředky. Tyto domácí čistící prostředky z octa, levandulového oleje a dalších surovin totiž určitě stojí za vyzkoušení!

 

1. Přírodní univerzální čistič na koupelnu a WC

 

Kdo by se nechtěl zbavit vodního kamene na koupelnových bateriích nebo v záchodové míse? Ti z nás, kteří mají tvrdou vodu, tento problém řeší dvojnásob. Určitě jste již zažili situaci, kdy vám na vodní kámen nepomohl kdejaký ,,klasický,, prostředek z drogérie. Hlavní složkou vodního kamene je totiž uhličitan vápenatý a ten si rozhodně nerozumí s kyselinami. Ideálně se ho tedy zbavíme, pokud na něj použijeme třeba kyselinu octovou a nebo kyselinu citrónovou v kombinaci s dalšími surovinami.

 

Na účinný ekologický prostředek proti vodnímu kameni budete potřebovat:

 

500 ml vody

50 ml lihu

50 ml octa

1 lžíce citronové šťávy

10 kapek levandulového esenciálního oleje

 

Všechny ingredience pečlivě promíchejte a vlijte do lahvičky s rozprašovačem. Vůni octa přebije levandulový esenciální olej, takže vám bude koupelna navíc vonět jako ve francouzském Provence!

 

2. Domácí levandulová aviváž

 

Pokud milujete vůni levandule, není nic snažšího, než si jí provonět i vaše čerstvě vyprané prádlo. Tato domácí aviváž je skvělou ekologickou variantou a navíc je  vhodná, když perete prádlo pro děti.

 

Na domácí levandulovou aviváž budete potřebovat:

 

250 ml vody

250 ml octa

15 kapek levandulového esenciálního oleje

 

Suroviny smíchejte a vlijte do nádržky na aviváž ve vaší pračce. Prádlo bude měkké a provoněné levandulí.

 

Levandulový esenciální olej, který může intenzivně provonět vaši domácnost, najdete i v našem sortimentu. Pure Harmony esenciální olej z levandule lékařské je v bio kvalitě a byl vypěstován v souladu s principy ekologického zemědělství.

Pokud vás naše recepty na domácí a navíc ekologické čistící prostředky zaujaly, určitě je zkuste vyrobit a napište nám, jak jste spokojení!