Využijte slevu 20 % na všechny květové vody s kódem HYDRATACE20 !

Návod na jarní věnec z růží

vence_banner

 

Návod na jarní věnec z růží z proložek od vajec

V naší chráněné dílně v Miroslavi vyrábíme mimo přírodní kosmetiku také sezónní dekorace. Během jarního, velikonočního a letního období vytváříme tyto věnečky z růží, které jsou vyrobeny z proložek na vejce ( plata od vajec ). Věnce z růží jsou krásnou dekorací do bytu a nebo na dveře. Hodí se jako bytová dekorace zejména pro ty, kteří mají rádi styl provence a vintage. Vyzdobit si jím tedy můžete svoji provence kuchyni a nebo jakýkoliv kout vaší provence domácnosti!

Přinášíme vám návod, jak si jarní věnec z růží vyrobit doma. 

 

A co budete potřebovat?

  • cca 20 ks velkých proložek na vejce
  • slaměný korpus (průměr cca 15 cm)
  • malé nůžky
  • tavnou pistoli
  • barevný sprej na nábytek nebo květiny

Pokud máte vše ze seznamu, můžete se vrhnout do práce! V 1. řadě je potřeba oddělit jednotlivé proložky na samostatné košíčky. Asi 1/5 košíčků necháme plné dno. Do zbylých košíčků vystřihneme kulatý otvor.

navod_1_1

 

Jakmile máme hotovo, čeká nás opracování jednotlivých košíčků na ještě menší části. Ano, výroba tohoto věnečku je hlavně o stříhání a pak lepení :). Košíčky bez otvoru zpracujeme na ještě menší. Okraje košíčku by měly být lehce zvlněné jako jsou plátky růží. Košíčky s otvorem zpracujeme na jednotlivé plátky, nezapomínejme také na zvlněné okraje. Plátky by měly mít přibližně stejnou velikost.

Teď se ke slovu bude konečně hlásit i tavná pistole! Budeme totiž tvořit jednotlivé růžičky. 

navod_obrazek_2

 

Základem pro každou růži je vždy jeden plný košíček. Vezmeme si vždy jeden plátek, který srolujeme tak, aby se vždy vešel do košíčku a jeho konce slepíme tavnou pistolí. Spodní okraje slepíme se základním plným košíčkem, aby plátky růží nevypadávaly ven. Takto postupně klademe jednotlivé plátky, až je zaplněný střed košíčku. Plátky bychom do košíčku měli klást tak, aby jednotlivé vlnky nepřiléhaly těsně na sebe, ale vytvářely hezké okvětí.

Jednotlivé růže poté lepíme tavnou pistolí na slaměný korpus. Jakmile je věneček hotový, měli bychom ho nabarvit. Vhodné jsou floristické spreje a nebo spreje na nábytek. Poté už záleží na vás, kam si váš nový věnec z růží vystavíte!

Pokud se vám věneček nechce tvořit, ale chtěli by jste jím zútulnit váš domov, můžete si jej zakoupit na našem eshopu ZDE