Novinky

Heřmánková koupel proti nachlazení

Nachlazení nemusí vždy znamenat pouze horečku a kašel, ale dovede potrápit i celodenní únavou, bolestí svalů a přivodit celkovou nepohodu. Máme pro vás nečekanou radu, která by mohl pomoci, když se nicítíte zrovna fit! 

 

Slyšeli jste už o heřmánkové koupeli? Že ne? Tak čtěte dál!

 

Heřmánková sůl do koupele a šumivé bomby mohou být vaší tajnou zbraní pro rychlé zklidnění a úlevu.

 

Zde je několik tipů, jak tuto osvědčenou metodu využít:

 

1. Kvalitní heřmánková sůl:

Vyberte si kvalitní heřmánkovou sůl, která obsahuje přírodní ingredience pro maximální účinnost. My jednu máme přímo zde.

https://www.pureharmony.cz/prirodni-koupelova-sul-hermanek/

 

2. Heřmánková šumivá bomba:

Teplá voda a uvolňující vůně heřmánku mohou pomoci uvolnit ucpaný nos a krk, zmírnit bolest a zklidnit tělo. Zkuste naši heřmánkovou bombu s esenciálním olejem!

https://www.pureharmony.cz/pure-harmony-sumiva-bomba-hermanek/

 

3. Příprava koupelového prostředí:

Naplňte vanu teplou vodou a přidejte několik lžic heřmánkové soli. Nechte sůl rozpustit a vytvořit relaxační lázeň. 

 

4. Relaxační procedura:

Ponořte se do heřmánkové solné koupele a dovolte svému tělu absorbovat blahodárné látky, které heřmánek obsahuje.

Doba koupele by měla být alespoň 20 minut pro optimální účinky. Dopřejte si klidný čas bez rušivých prvků a relaxujte.

 

sumivky_hermanek_1 (1)

 

 

Proč právě heřmánek?

Heřmánek má protizánětlivé a uklidňující vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit bolesti svalů a záněty dýchacích cest spojené s nachlazením.

 

Jaké jsou výhody heřmánkové soli? 

Uvolňuje napětí a uklidňuje nervy. Pomáhá zklidnit pokožku a odstraňovat toxiny z těla. Přináší pocit pohody a uvolnění.

 

Vyzkoušejte heřmánkovou sůl do koupele nebo heřmánkové šumivé bomby jako přírodní prostředek pro přečkání nachlazení a znovunačerpání energie. Tato relaxační koupel může být další podporou k rychlejšímu uzdravení a obnově vašeho těla.

 

Kristýna

Jak mulčovat levanduli? Přinášíme vám 5 tipů!

Mulčování je účinná technika pro zachování vlhkosti půdy, potlačení růstu plevelů a udržení optimálních podmínek pro růst rostlin. Vhodný čas na mulčování je zejména v období pozdního jara nebo začátkem léta. Mulčujte vždy před zaléváním rostliny. A když jde o levanduli, mulčování může poskytnout několik klíčových výhod:

 

- Ochrana kořenů: Mulčování pomáhá izolovat kořeny levandule od extrémních teplot a udržuje konzistenci půdy.

 

- Prevence plevelů: Mulčování brání růstu plevelů, což umožňuje levanduli snadněji se rozvíjet a nepřerušeně krásně vonět.

 

- Vlhkost půdy: Mulč udržuje vlhkost půdy, což je klíčové pro zdravý růst levandule. Menší stresování rostliny se projeví v kvalitě vyráběných esenciálních olejů a květových vod.

 

Pro levanduli je ideální vybírat mulč, který podporuje růst rostliny, udržuje vlhkost půdy a zároveň vypadá esteticky příjemně. Zde jsou některé vhodné druhy mulčů pro levanduli:

  1. Sláma nebo seno: Sláma nebo seno jsou vynikající mulčovací materiály, které pomáhají udržovat vlhkost, potlačují růst plevelů a vytvářejí atraktivní vrstvu kolem levandule.

  2. Kůra: Kůra je populární mulč pro mnoho druhů rostlin, včetně levandule. Je lehká, dobře propouští vodu a zabraňuje růstu plevelů. Navíc poskytuje pěkný vizuální efekt.

  3. Štěpka nebo hobliny dřeva: Tyto mulče jsou trvanlivé, pomáhají udržovat rovnoměrnou půdní teplotu a jsou skvělou volbou pro levanduli.

  4. Kameny nebo oblázky: Kameny mohou být esteticky pěkným mulčem, zejména pokud se jedná o lehčí, světlé odstíny. Navíc pomáhají udržovat teplo kolem rostliny.

  5. Kompost: Výborným mulčem může být i kompost. Pomáhá zlepšit strukturu půdy a dodává rostlinám živiny.foto_sber_levandule

 

Pokud jste si již vybrali vhodný mulč, můžeme jít na to! Zde je ještě pár tipů, pro samotný mulčovací proces:

 

2. Přidejte esenciální oleje:

Do mulče přidejte pár kapek levandulového esenciálního oleje. To nejenom zvýší aromaterapeutický efekt, ale i odpuzuje hmyz a poskytne další vrstvu péče o vaše rostliny.

3. Pravidelné mulčování:

Mulčování je nejefektivnější, když se provádí pravidelně.  Kontinuální péče vede k optimálním výsledkům.

4. Pozor na množství mulče:

Nepřehánějte to s množstvím mulče. Stejně jako s kosmetikou, i zde platí pravidlo "méně je někdy více". Tenká vrstva mulče pomůže udržet rovnováhu půdy a zamezí přemnožení škodlivých mikroorganismů.

 

Tak ať se vám mulčování vydaří!

 

Kristýna

 

2 položek celkem